Opinie

Oprócz rekomendacji uczonych warto również poznać opinie klientów, którzy wypróbowali nasz Ekologiczny Nawóz Naturalny ASTVIT we własnym domu, ogrodzie, w uprawie przydomowej lub typowo towarowej. Poniżej zamieszczamy opinie osób, które podzieliły się z nami swoim doświadczeniem w stosowaniu naszego nawozu. Teraz nie musisz wierzyć nam na słowo, zapoznaj się z zaletami Astvitu, które ktoś sprawdził w praktyce.

Zapraszamy wszystkich chętnych do podzielenia się swoimi wnioskami na temat stosowania ASTVITu drogą mailową lub listownie na nasz adres podany w zakładce KONTAKT.


Spis tematyczny:


07.VII.2015r. - Z ogromną przyjemnością zamieszczamy poniżej otrzymaną emailem rekomendację prof. dr hab. Rocha Włodzimierza Doruchowskiego - emerytowanego Kierownika Zakładu Genetyki i Hodowli i Biotechnologii Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, który osobiście przetestował zastosowanie ASTVITu na przydomowej uprawie czosnku i podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami.

"Szanowny Panie,
Pragnę pogratulować Panu wytworzenia specjalnego nawozu naturalnego, ekologicznego, jakim jest ASTVIT o wszechstronnym działaniu. Miałem okazję sam doświadczyć równoczesnego działania nawozowego i ochronnego ASTVIT'u przed chorobami odglebowymi, jak i występującymi na powierzchni roślin, czyli systemie asymilacyjnym. Dzięki ASTVIT'owi ochroniłem moje nieliczne rośliny w ogrodzie przed chorobami, m. in. winorośl, maliny, porzeczki, pomidory, selery i pory. A to co osiągnąłem w ochronie czosnku przed chorobami odglebowymi jest rewelacją. Czosnek jest zwykle porażany przez fuzariozę czosnku, niebieską zgniliznę, czarną zgniliznę, zieloną zgniliznę, białą zgniliznę i różową zgniliznę, i bakteriozę, jak również inne choroby, nie wykluczając szkodników, np. nicieni. W ciągu wegetacji nie zauważyłem żadnych przebarwień świadczących o występowaniu chorób wirusowych, mimo iż czosnek porażany jest przez wiele różnorakich wirusów. Po zbiorze czosnku przeprowadzonym 03.07.2015 jak wskazują załączone fotografie, nie było ani jednej rośliny chorej. Końce liści oczywiście zbrązowiały, jako objaw dojrzałości roślin czosnku. Przy okazji załączam zdjęcia, zakrzywionych główek czosnku na skutek krzywego sadzenia. Ząbki muszą być sadzone pionowo, piętką do dołu. ASTVIT stosowałem posypowo w rowki przed sadzeniem i płynnym ASTVIT'em zgodnie z Pana zaleceniem.

Muszę koniecznie wspomnieć, że czosnek ozimy sadzony po 25.10.2014 uprawiałem w ogrodzie działkowym, nie mając innego miejsca, nie zgodnie z wymogami agrotechniki. To jest nie zgodne, z tym co zalecałem w moich trzech wydaniach książki "Warto uprawiać czosnek". Muszę koniecznie zaznaczyć, że trzy lata z rzędu uprawiałem czosnek w tym samym miejscu. Przypominam, że oficjalny program ochrony roślin zatwierdzony przez Ministerstwo Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej nie przewiduje ochrony roślin, przed chorobami i szkodnikami. Jest to uzasadnione tym, że czosnek ma działanie wybitnie zdrowotne. Choroby i szkodniki (nicienie) są łatwo przenoszone przez zakażone ząbki czosnku podczas sadzenia i zakażoną glebę. Należy zachować pięcioletnie zmianowanie i nie uprawiać czosnku, w miejscu po uprawie roślin cebulowatych oraz innych roślin żywicielskich przenoszonych nicienie (niszczyk zjadliwy). A mianowicie po owsie, pietruszce, selerze, bobie, bobiku i ziemniakach. Szczerze życzę Panu szerokiego rozpowszechnienia tego "super" nawozu. W załączeniu oprócz czosnku dodatkowe zdjęcia malin i porzeczek.

Przesyłam serdeczne pozdrowienia.
prof. dr hab. Roch Włodzimierz Doruchowski
Emerytowany Kierownik Zakładu Genetyki i Hodowli i Biotechnologii Instytutu Ogrodnictwa"

Fot.1 - Czosnek

Fot.2 - Czosnek

Fot.3 - Czosnek

Fot.4 - Zakrzywione główki czosnku
na skutek krzywego sadzenia

Fot.5 - Prof. dr hab. Roch Włodzimierz
Doruchowski przy uprawie

Fot.6 - Malina

Fot.7 - Winorośl

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]06.VII.2015r. - Rzodkiewki z ASTVITowego ogródka

Poniżej przedstawiamy zdjęcia rzodkiewek z naszego ASTVITowego ogródka: przepyszne, duże i zdrowe okazy, bez robaków, bez skaz - warzywa pielęgnowane jedynie ASTVITem od momentu siania.

Fot.1

Fot.2

Fot.3

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]24.III.2015r. - Wizyta w Ekologicznym Gospodarstwie Rolnym w Tomaszowie Lubelskim

Rozpoczynamy pielęgnację ASTVITem w kolejnym gospodarstwie rolnym ekologicznym. W uprawach znajdują się głównie: leszczyna, malina, czarna porzeczka i truskawka. Poniżej zdjęcia z wizyty Producenta ASTVITu - ocena stanu podłoża, warunków uprawowych i pobór próbek.

Fot.1

Fot.2

Fot.3

Fot.4

Fot.5

Fot.6

Fot.7

Fot.8

Fot.9

Fot.10

Fot.11

Fot.12

Fot.13

Fot.14

Fot.15

Fot.16

Fot.17

Fot.18

Fot.19

Fot.20

Fot.21

Fot.22

Fot.23

Fot.24

Fot.25

Fot.26

Fot.27

Fot.28

Fot.29

Fot.30

Fot.31

Fot.32

Fot.33

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]25.I.2015r. - Kwiaciarnia o ASTVICIE - Pani Czesława Fronczak z Zabrza.
Dziękujemy za opinię, pozdrawiamy i zapraszamy do kwiaciarni:
"Pod Aniołem", ul. 3 Maja 39, 41-800 Zabrze (godziny otwarcia: pn-pt: 9:00-18:00, sob: 9:00-14:00).


"Dzień dobry
Astvit to wspaniały nawóz i dzięki niemu moja kwiaciarnia w Zabrzu "Pod Aniołem" istnieje. Polecam!
Pozdrawiam
Czesława Fronczak"

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]30.IX.2014r. - Kwiaciarnia o ASTVICIE - Pani Iwona Hys-Malinowska z Warszawy.
Dziękujemy za opinię, pozdrawiamy i zapraszamy do kwiaciarni pod adresem:
ul. Mokotowska 61, 00-542 Warszawa


"Szanowni Państwo
Jako Kwiaciarnia prowadzimy w kilku firmach prace pielęgnacyjne roślin doniczkowych. Po kilku miesiącach stosowania nawozu ASTVIT rośliny odżyły, liście nabrały pięknej zielonej barwy, a spatifilia i sant paule zakwitły. Również przy pielęgnacji roślin balkonowych jak pelargonii, begonii czy werbeny cudowne zmiany: liście zielone zdrowe i pełne kwiatostany.
Polecamy naszym klientom.

Pozdrawiam
Iwona Hys-Malinowska z Kwiaciarni z Warszawy"

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]17.VIII.2014r. - Murawa pielęgnowana ASTVITem.
Wizyta na boisku piłkarskim w Tarnowie w woj. małopolskim, które pielęgnowane jest ASTVITem zgodnie z zaleceniami Producenta: kontrola podłoża, systemu korzeniowego oraz ogólnej kondycji murawy.


Fot.1

Fot.2

Fot.3

Fot.4

Fot.5

Fot.6

Fot.7

Fot.8

Fot.9

Fot.10

Fot.11

Fot.12

Fot.13

Fot.14

Fot.15

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]08.VIII.2014r. - ASTVITOWE BURACZKI
Przedstawiamy poniżej zdjęcia buraczków z naszego ASTVITowego ogrodu. Tegoroczne okazy zachwyciły nas swoim rozmiarem, zdrowym wyglądem i pysznym smakiem. Pomimo tak dużej wielkości buraczki nie były włókniste, były chrupiące i miały zdrowe liście, a co najważniejsze: są ekologiczne!


Ekologiczne buraczki pielęgnowane wyłącznie ASTVITem.


Waga jednego z okazów: 1,685kg


Waga innego okazu: 1,535kg


Wielkość buraczków w porównianiu ze smartfonem.


Wielkość buraczków w porównianiu ze smartfonem.


[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]19.VII.2014r. - Opinia Pani Ewy po 2-miesięcznym stosowaniu ASTVITu w ogrodzie:

"Dobry wieczór,
Od 2 miesięcy stosuję Pana preparat i musze stwierdzić, że efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwana :)
Jeśli jest naprawdę tak dobry i skuteczny jak widzę, to uważam że powinien Pan dla stałych klientów przygotować naklejki lub tabliczki z hasłem: "Zdrowy ogród bez chemii - stosuję tylko Astvit" Ja z chęcią przyczepię je na swoim płocie, zeby zachęcić innych.
Jeśli widzę niepokojące objawy na roślinach, stosuję interwencyjne stężenie i ... działa. Obecnie zamawiam preparat jako prezent dla przyjaciół w całej Polsce (...).
Z pozdrowieniami,
Ewa G."

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]04.VI.2014r. - Truskawki po użyciu astivitu - Pan Michał z woj. łódzkiego:

"Witam
W złączeniu przesyłam pierwsze zerwane truskawki po użyciu astivitu. Efekt jest satysfakcjonujący, wyglądają cudnie.

Fot.1 - Truskawki pielęgnowane ASTVITem

Fot.2 - Truskawki pielęgnowane ASTVITem

Fot.3 - Truskawki pielęgnowane ASTVITem

Pozdrawiam
Michał S."

10.VII.2014r. - AKTUALIZACJA:

"Chciałem prosić o poradę jak mam postępować dalej z owocami porzeczki i truskawki po zbiorach? Czy dalej mam je zasilać, jeżeli tak to z jaką częstotliwością?"

Owoce opryskujemy na krzaku, również w okresie zbiorów. Co dotyczy krzewów owocowych po zbiorach, nie ruszamy ich. Jeśli zamierza Pan użyć herbicydów, to po zbiorach może Pan to zrobić. Proszę jeszcze w okresie jesiennym wysłać nam próbkę ziemi, abyśmy mogli przekonać się, w jakim stanie zostawiamy plantację na okres zimowy. Gdyby herbicydy zniszczyły nam poważnie mikroorganizmy, będzie trzeba zrobić oprysk podłoża, ale inny zabieg. Proszę być z nami w kontakcie.

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]03.V.2014r. - ASTVIT na swoich porzeczkach i aroniach wypróbował Pan Michał z woj. łódzkiego:

"Witam
W tym roku zastosowałem astvit no i pomaga, rośliny ogólnie są lepsze, bardziej żywsze i widać to po liściach.

Fot.1

Fot.2

Fot.3

Fot.4

Fot.5

Fot.6

Fot.7

Fot.8

Fot.9

Fot.10

Fot.11

Fot.12


Pozdrawiam
Michał S."

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]30.VIII.2013r. - Otrzymaliśmy przemiły telefon od Pana Zbigniewa K. ze Szczecina, który opowiedział nam jak pielęgnował swoje pomidory ASTVITem już od samego początku siania i sadzenia. Aby uzyskać takie efekty należy przy wysiewie nasion wprowadzić do palety 50x50x5cm 4 łyżki stołowe ASTVITu sypkiego i razem wymieszać. Po 3 tygodniach otrzymujemy roślinki gotowe do przepikowania do oddzielnych pojemników, gdzie również wprowadzamy niewielką ilość ASTVITu sypkiego. Podczas wzrostu należy dokarmiać je poprzez podlewanie roztworem wykonanym w proporcjach 4 łyżki ASTVITu sypkiego na 10L wody (ok. 1-2 szklanek gotowego roztworu tygodniowo pod każdy krzaczek - w zależności od jego wielkości). Oprócz tego od czasu do czasu dokarmiamy dolistnie stężeniami interwencyjnymi z ASTVITu płynnego (300ml koncentratu na 2L wody) w celu zabezpieczenia pomidorów przed wszelkimi chorobami i insektami, których jak widać u Pana Zbigniewa w ogóle nie było, a na dowód swych słów kilka dni później nadesłał zamieszczone poniżej zdjęcia przepięknych, zdrowych i ogromnych pomidorów - wyglądają naprawdę efektownie i smacznie, a waga pojedynczych sztuk jest imponująca - gratulujemy udanych zbiorów!

Zachęcamy wszystkich do podzielenia się z nami efektami swoich upraw z zastosowaniem ASTVITu i jeśli to możliwe - wraz ze zdjęciami roślin.

Fot.1 - Pomidory

Fot.2 - Pomidory

Fot.3 - Pomidory

Fot.4 - Pomidory

Fot.5 - Pomidory

Fot.6 - Pomidory

Fot.7 - Pomidory

Fot.8 - Pomidory

Fot.9 - Pomidory

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]18.VII.2013r. - Otrzymaliśmy mailem pozytywny komentarz od Pana Łukasza z Pasymia. Dziękujemy i życzymy smacznych i zdrowych zbiorów!

"Witam.
Muszę przyznać, że nawóz Astvit daje niesamowite efekty. Wszystko rośnie WIELKIE! Ogórki to giganty i nic już nie choruje, chociaż przy tak mokrej pogodzie na ogół cały mój tunel foliowy pokryty był szarą pleśnią, mączniakiem i innym paskudztwem. Wcześniej, tzn. w tamtym roku stosowałem co rusz jakąś chemię na to wszystko, teraz tego robić nie muszę, co z pewnością wyjdzie na zdrowie mi i całej rodzinie.
Łukasz G., Pasym"

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]27.VI.2013r. - Dziękujemy za zdjęcia storczyka - pozdrawiamy!

"Witam.
Przesyłam zdjęcia mojego storczyka, którego od pół roku pielęgnuję tylko ASTVITem i muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie wyglądał tak okazale jak teraz, a wręcz miał problemy z zakwitnięciem - obecnie mam storczyka, który przewyższył moje oczekiwania! Bardzo wyrósł i jest gęsty, a kwiaty są duże i pełne. Wygląda na to, że będzie jeszcze piękniejszy, gdyż jak widać na zdjęciach wciąż pozostało mu jeszcze mnóstwo pąków do rozkwitnięcia. Wasz produkt już polecam znajomym, ale pisząc tego maila mam nadzieję, że zachęcę wszystkich czytających "astvitowe" opinie.

Fot.1 - Porównanie wielkości płatka kwiatu
storczyka do telefonu komórkowego

Fot.2 - Storczyk

Fot.3 - Storczyk

Fot.4 - Storczyk

Fot.5 - Storczyk

Fot.6 - Gęsty w kwiaty storczyk wciąż
ma wiele nowych pąków do rozkwitnięcia

Pozdrawiam
Piotr z Ostrowa Wlkp.”

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]15.VI.2013r. - Łąki pastewne 30ha - Wizyta w Stadninie Koni w Jaroszówce

Rozpoczęcie - I stadium pielęgnacji 30ha łąk pastewnych ASTVITem.[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]13.VI.2013r. - Otrzymaliśmy email od Pani Marzeny z Gdańska z opisem problemu z jakim boryka się od dłuższego czasu, a mianowicie niemożności pozbycia się glonów z dużego oczka wodnego, w którym żyją także ryby. Po zapoznaniu się ze szczegółami zaproponowaliśmy odpowiednią drogę przywracania oczku prawidłowej kondycji jego środowiska naturalnego w celu pozbycia się glonów i polepszenia stanu roślinności wodnej, oczywiście bez szkody dla rybek. Poniższy temat będzie uaktualniany na bieżąco, aby Ci z Państwa, którzy mają podobny problem mogli wyciągnąć z tego artykułu wnioski i pożyteczne informacje także dla siebie. Zapraszamy do lektury...

"Witam Pana serdecznie!
Mnóstwo pochlebnych opinii i recenzji przeczytałam o Panu jak i o Pana produkcie, którego posiadaczką będę w najbliższym czasie (macie mi go wysłać). Piszę gdyż nasza rozmowa tel. w dniu wczorajszym nie została przeze mnie dokładnie sprecyzowana. Otóż mam ogród o pow. 3600m² w którym są różne problemy, między innymi mam od 2 lat oczko wodne i walczę w nim z glonami nitkowatymi oraz rośliny wodne takie jak lilie rosną w nim słabo, tj. mają mało i niewielkie liście. Mam pytanie czy mogę zastosować astvit w płynie i czy on nie zaszkodzi rybom, których jest ok 60 szt. w stawiku z 25000 l wody. Jeśli tak to proszę o podanie jak to zrobić.
Pozdrawiam Marzena”

Do oczka wodnego proszę na 25000L wody wlać 1L koncentratu płynnego ASTVIT, jednak proszę pamiętać o tym, że konieczne jest aby taki zbiornik wodny był stale dotleniany, np. pompą czy kompresorem. Ponieważ zbiornik jest duży należy wlać ASTVIT do wody u źródła dotleniania czyli w miejscu napowietrzania, a najkorzystniej byłoby napowietrzać go w kilku różnych miejscach. Jeżeli jest taka możliwość to najlepiej byłoby wykorzystać jednocześnie kilka tanich pomp wodnych i w tych miejscach wprowadzać ASTVIT. Mikroorganizmy tlenowe zawarte w Astvicie rozmnażają się do ogromnej liczby dzięki takiemu napowietrzaniu i skutecznie likwidują glony a także dokarmiają przy tym rośliny wodne, jednak potrzebują do tego właśnie tlenu. Wspomnianą wyżej dawkę 1L koncentratu proszę dolewać do oczka regularnie 1 raz na tydzień, i obserwować jego stan, przynajmniej na razie. Jeśli liczba glonów zacznie się zmniejszać a rośliny będą kwitnąć będzie to oznaka, że stan się poprawia i w przyszłości będzie można dawkę zmniejszyć, ale póki nie oczyścimy w ten sposób zbiornika i nie poprawimy jego stanu to proszę trzymać się zalecanej dawki i jednocześnie dotleniać wodę. Więcej także proszę nie dawać, gdyż musimy umożliwić rybkom przyzwyczajenie się do nowej sytuacji, a przyzwyczają się na pewno i nic im nie będzie. Ryby będą zdrowe, rośliny będą ładnie kwitnąć a glony zanikną.

20.VI.2013r. - AKTUALIZACJA:
Pierwsze efekty już po tygodniu czasu, przy efektywnym napowietrzaniu zbiornika wodnego.

"Otóż uważam, że oczko mam dobrze napowietrzane, gdyż na wys. ok 6m jest filtr, do którego woda z oczka jest doprowadzana pompą i spada po kaskadzie kamieni przez 2 malutkie zbiorniki wody. Dodatkowo mam fontannę na środku, która też napowietrza. Astvit wlałam do pierwszego małego zbiornika (b. płytki) bezpośrednio pod strumień wody spadający z filtra. Woda bardzo się poprawiła, glony stają sie brązowe i tworzą osad denny, obecnie jest ich bardzo mało. Może za tydzień powtórzyć, wlewając środek w pobliżu fontanny oraz pod kamienie kaskady, ale do wody wpadającej już w samym oczku?”

Bardzo cieszy nas taka szybka poprawa stanu oczka. Jak najbardziej proszę zrobić tak jak Pani zaproponowała, skoro ma Pani taki układ ruchu wody w swoim zbiorniku - to wiele ułatwia. Nadal proszę utrzymywać dawkę 1L koncentratu płynnego ASTVIT co tydzień i informować nas na bieżąco o postępach, a będziemy dostosowywać w późniejszym czasie dawkę odpowiednio do wymagań oczka kiedy pozbędziemy się glonów.

03.VII.2013r. - AKTUALIZACJA:
Kolejne efekty walki z glonami - cel prawie osiągnięty!

"Witam Pana!
Pragnę poinformować, że pozbyłam się glonów. W moim oczku jest jedynie dość dużo osadu dennego. Czy w związku z tym nadal stosować dawkę 1 litra raz w tygodniu? Pozdrawiam Marzena"

Bardzo nas cieszy uzyskany efekt, jednak proszę jeszcze utrzymywać dawkę 1L na tydzień aż do prawie całkowitej klarowności wody. Jeśli można to prosimy o jakieś zdjęcia oczka na naszą stronę internetową. Pozdrawiamy.

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]10.V.2013r. - Podczas trasy na Śląsk odwiedziliśmy Panią Annę Maj, która prowadzi Gospodarstwo Ogrodnicze MAJKA w Piekarach Śląskich. Poniżej zdjęcia produkowanych przez Panią Annę ziół przyprawowych pod osłonami oraz kwiatów, do uprawy których włączony został ASTVIT. Gratulujemy zdrowych i okazałych roślin!

Zapraszamy do kontaktu

ul. Radzionkowska 42, 41-945 Piekary Śląskie
email: gro.majka@poczta.fm
www: www.gro.majka.pl
Tel. +48 531 044 025
Tel. +48 505 798 104

Fot.1 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.2 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.3 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.4 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.5 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.6 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.7 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.8 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.9 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.10 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.11 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.12 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.13 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.14 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.15 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj


25.VI.2013r. - AKTUALIZACJA:
Ponowna wizyta w Gosp. Ogr. MAJKA w Piekarach Śląskich

Ponownie odwiedziliśmy Panią Annę Maj w jej Gospodarstwie Ogrodniczym MAJKA, gdzie swoje rośliny pielęgnuje wyłącznie ASTVITem. Poniżej przedstawiamy urodzajne zioła i kwiaty - jak wyrosły od naszej ostatniej-majowej wyzyty.

R. Ast z wizytą w Gospodarstwie Ogrodniczym Pani Anny Maj

Fot.16 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.17 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.18 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.19 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.20 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.21 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.22 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.23 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.24 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.25 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.26 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.27 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.28 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.29 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

Fot.30 - Zioła i kwiaty Pani Anny Maj

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]18.IV.2013r. - Przepiękne zdjęcia kwitnącego "Drzewka Szczęścia" Pani Łucji z Rybnika. Dziękujemy i pozdrawiamy!

"Witam serdecznie. W załączeniu przesyłam fotki mojego kwitnącego "Drzewka szczęścia". Podlewałam je nawozem ASTVIT zarówno płynnym i w postaci sypkiej. Zrobił mi wielką niespodziankę zakwitając! Zapewnie w podzięce za kompleksowe dokarmianie. Życzę powodzenia w rozwoju Firmy.

Fot.1 - Kwitnące drzewko szczęścia

Fot.2 - Kwitnące drzewko szczęścia

Pozdrawiam
Łucja z Rybnika”

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]21.III.2013r. - Dziękujemy za miłe słowa, pozdrawiamy i życzymy dalszego zadowolenia z produktu!

"Witam bardzo serdecznie. Kupiłem wasze nawozy do kwiatów, które okazały się fantastycznym zakupem. Nigdy wcześniej tak dobrze nie rosły mi moje kwiaty!!! Fantastyczne, już po miesiącu stosowania widać że służą moim kwiatom wybornie i dostarczają im tego co trzeba. Ponadto są wydajne i niedrogie. Dziękujemy wam za to, na pewno jeszcze nie raz skorzystamy i kupię wasze produkty, bo wiem, że są tego warte. Jesteście najlepsi, jestem waszym wielkim fanem, uwielbiam was.
Serdecznie pozdrawiam
Chrom Sebastian, Mieroszów”

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]10.II.2013r. - Dziękujemy za pochlebną opinię, bardzo nas cieszy zadowolenie każdego użytkownika Astvitu. Serdecznie pozdrawiamy i żczymy Pani dalszych sukcesów w pielęgnacji roślin!

"Szanowny Panie, chciałam podzielić się moimi spostrzeżeniami dotyczącymi stosowania nawozu Astvit. Moja przygoda trwa już od trzech lat, w tym czasie nie stosowałam żadnych sztucznych nawozów, tylko Astvit. Rośliny rosną jak szalone, są zdrowe i wyglądają pięknie. Nawóz stosuję do wszystkich roślin jakie posiadam i w domu i w ogrodzie, a także do warzyw, truskawek i wszystkich kwiatów i krzewów jakie hoduję w moim ogrodzie.

Jestem bardzo zadowolona z koncentratu, na który recepturę otrzymałam osobiście od pana. Każdej wiosny rozrabiam go w 40-litrowym baniaku i potem stosuję go w całym sezonie, po rozcieńczeniu podlewając nim wszystkie rośliny. Jestem tak zadowolona z tego Pana wynalazku, że opowiadam o nim wszystkim moim znajomym i zachęcam do jego stosowania. Jako przykład chwalę się moim pięknym ogrodem.

Żeby nie być gołosłowną pochwalę się kilkoma zdjęciami z mojego ogródka.
A także czekam na nową dostawę tego cudownego nawozu.

Fot.1 - Kwiaty domowe

Fot.2 - Ogród

Z poważaniem
Barbara J. z Łazisk Górnych na Śląsku"

10.V.2013r. - AKTUALIZACJA:

Dnia 10 maja 2013r. będąc w trasie na Śląsk odwiedziliśmy Panią Barbrę Janecką z Łazisk Górnych, która 3 miesiące temu przesłała nam pozytywną opinię wraz ze zdjęciami swoich kwiatów dokarmianych ASTVITem. Mieliśmy przyjemność zobaczyć przepiękny i zadbany ogród, ukazujący efekty pracy Pani Barbary w połączeniu z pielęgnacją ASTVITem, czym i z Państwem się dzielimy poniżej. Serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów w ogrodzie!

Fot.3 - Ogród Pani Barbary

Fot.4 - Ogród Pani Barbary

Fot.5 - Ogród Pani Barbary

Fot.6 - Ogród Pani Barbary

Fot.7 - Ogród Pani Barbary

Fot.8 - Ogród Pani Barbary

Fot.9 - Ogród Pani Barbary

Fot.10 - Ogród Pani Barbary

Fot.11 - Ogród Pani Barbary


27.XII.2014r. - AKTUALIZACJA:

Dnia 27 grudnia 2014r. otrzymaliśmy email od naszej stałej klientki, Pani Barbary, z nowymi zdjęciami ogrodu i miłą także dla nas informacją - serdecznie gratulujemy!

"Dzień dobry,
Z radościa przesyłam najnowsze zdjęcia z mojego ogrodu - lato 2014. Ku mojej nieskrywanej satysfakcji wygrałam w tym roku konkurs ogłoszony przez Burmistrza naszego miasta, na najpiękniejszy ogród przydomowy. W Załączeniu przesyłam dyplom z ww. konkursu.
Jak zawsze, Astvit nie zawodzi a jego działanie daje wspaniałe efekty.
Z Poważaniem i najlepszymi życzeniami na Nowy Rok.
Barbara J."

Fot.12 - Ogród Pani Barbary

Fot.13 - Ogród Pani Barbary

Fot.14 - Ogród Pani Barbary

Fot.15 - Ogród Pani Barbary

Fot.16 - Ogród Pani Barbary

Fot.17 - Ogród Pani Barbary

Fot.18 - Ogród Pani Barbary

Fot.19 - Ogród Pani Barbary

Fot.20 - Ogród Pani Barbary

Fot.21 - Ogród Pani Barbary

Fot.22 - Ogród Pani Barbary

Fot.23 - Dyplom konkursowy


"Witam, również z wielką radością odczytałem Pani informacje dotyczące efektów używania ASTVIT-u, Tworu Mego, który odkryłem w trakcie pobytu w Ameryce Północnej z Austriackimi Ogrodnikami będąc na Sympozjach Ogrodniczych w różnych rejonach Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, połączonego z naukowymi doświadczeniami i wyjaśnieniami życia biologicznego przez Ś.P. Prof. Dr hab. Olgierda Nowosielskiego, który poświęcił ze mną 17 lat pracy i badań, które nie zostały zniweczone. Pozdrawiam i życzę Pani i całej Rodzinie wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2015 roku wypełnionej radością i miłością niosącą spokój i bezpieczeństwo w gronie najbliższych - R. Ast - Ekologiczne Nawozy Naturalne ASTVIT"

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]16.IX.2012r. - Pan Krzysztof z Namysłowa podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami pozytywnych skutków walki ASTVITu z mszycą porzeczkowo czyściecową na swoich czerwonych porzeczkach. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dalszych sukcesów w uprawach.

"Od pewnego czasu zacząłem na swojej działce stosować ASTVIT w postaci sypkiej oraz koncentratu głównie na warzywniku, ale nie tylko. Zgodnie z Waszymi materiałami koncentrat stosuje się następująco:
1. DO KAŻDORAZOWEGO PODLEWANIA - rozcieńczyć koncentrat z wodą: w stosunku 1:40, tzn. 100 ml koncentratu na 4 litry wody.
2. OPRYSK DOLISTNIE - koncentrat w płynie rozcieńczyć w stosunku 1:20, tzn. 100 ml koncentratu na 2 litry wody.
3. OPRYSK INTERWENCYJNY: oprysk na spodnią część liści wykonać 3-4 razy w ciągu 2 dni: w stosunku 300 ml koncentratu na 2 litry wody ( stężenie 3-krotne ), przy opornych szkodnikach zwiększyć stężenie 5-krotnie - 500 ml na 2 litry wody. Przy ewentualnych dalszych problemach zwiększyć częstotliwość oprysków.

Stosując Astvit zauważyłem pozytywny wpływ na czerwoną porzeczkę, która została zaatakowana przez mszycę porzeczkowo - czyściecową. Opryski zatrzymały postęp zniszczeń, liście znów zazieleniły się i nie trzeba było ich usuwać. Podobny wpływ zauważyłem podczas ochrony kilkunastu krzaków róż. Ze względu na duże zapotrzebowanie sypki ASTVIT rozpuszczam w 200 litrowej beczce.
Krzysztof"

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]25.VIII.2012r. - Wizyta u klienta posiadającego uprawy agrestu i porzeczki. Dzięki zastosowaniu ASTVITu na chore krzewy z powodzeniem zwalczono mączniaka. Pozdrawiamy serdecznie.

Fot.1 - Uprawa porzeczki i agrestu

Fot.2 - Pobór próbki gleby do analiz

Fot.3 - Zwalczono mączniaka ASTVITem


[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]17.VIII.2012r. - Wizyta u klientki na uprawach zielonej sałaty, oczywiście Astvitem. Zdrowe główki i liście oraz zadbane podłoże na zdjęciach poniżej. Pozdrawiamy i życzymy kolejnych udanych plonów.

Fot.1 - Produkcja sałaty na Astvicie

Fot.2 - Produkcja sałaty na Astvicie

Fot.3 - Produkcja sałaty na Astvicie

Fot.4 - Produkcja sałaty na Astvicie

Fot.5 - Produkcja sałaty na Astvicie

Fot.6 - Produkcja sałaty na Astvicie


[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]07.VIII.2012r. - Otrzymaliśmy pochlebną opinię o zastosowaniu Astvitu do ekologicznej uprawy ogórków przez Pana Piotra Król z Kinowa, z województwa zachodnio-pomorskiego. Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy.

"Zastosowałem Astvit na ogórki w gruncie na powierzchnię 1ha. Skutek po podlaniu: w połowie czerwca ogórki w ogóle nie chorują nawet po intensywnym nalocie mączniaka, w połowie lipca pożółkły i po 3 dniach z powrotem pozieleniały. Plantacja na dzień 7.08. zdrowa, zawiązków mnóstwo, nawet 7szt. z kąta liściowego.
Pozdrawiam
Piotr Król"

13.VI.2013r. - AKTUALIZACJA:
Ponowna wizyta u producenta ekologicznych ogórków w Kinowie

Pomimo chłodów, deszczy i ogólnie niesprzyjających warunków atmosferycznych, uprawa ogórka jest możliwa. Rewizyta u Producenta ekologicznych warzyw w Kinowie stosującego ASTVIT.

Fot.1 - Ekologiczna uprawa ASTVITem

Fot.2 - Ekologiczna uprawa ASTVITem

Fot.3 - Ekologiczna uprawa ASTVITem

Fot.4 - Ekologiczna uprawa ASTVITem

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]23.VII.2012r. - Wizyta u klienta produkującego warzywa i owoce pod folią na Astvicie. Zachwyciły nas zwłaszcza przepiękne i zdrowe pomidory. Pozdrawiamy!

Fot.1 - Uprawy ASTVITem pod folią

Fot.2 - Uprawy ASTVITem pod folią

Fot.3 - Uprawy ASTVITem pod folią

Fot.4 - Uprawy ASTVITem pod folią

Fot.5 - Uprawy ASTVITem pod folią

Fot.6 - Uprawy ASTVITem pod folią

Fot.7 - Uprawy ASTVITem pod folią

Fot.8 - Uprawy ASTVITem pod folią

Fot.9 - Uprawy ASTVITem pod folią

Fot.10 - Uprawy ASTVITem pod folią

Fot.11 - Uprawy ASTVITem pod folią

Fot.12 - Uprawy ASTVITem pod folią


[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]20.VII.2012r. - Wizyta w Słupsku w celu udzielenia pomocy w leczeniu zniszczonych drzew w tamtejszym parku. Na zdjęciach widoczne podmokłe miejscami podłoże oraz chore drzewa i krzewy. Rozpoczęto leczenie z zastosowaniem ASTVITu. Oczekujemy na wiadomości i serdecznie pozdrawiamy.

Fot.1 - Stan przed leczeniem

Fot.2 - Stan przed leczeniem

Fot.3 - Stan przed leczeniem

Fot.4 - Stan przed leczeniem

Fot.5 - Stan przed leczeniem

Fot.6 - Stan przed leczeniem

Fot.7 - Stan przed leczeniem

Fot.8 - Stan przed leczeniem

Fot.9 - Stan przed leczeniem

Fot.10 - Stan przed leczeniem

Fot.11 - Stan przed leczeniem

Fot.12 - Stan przed leczeniem

Fot.13 - Stan przed leczeniem

Fot.14 - Stan przed leczeniem

Fot.15 - Stan przed leczeniem

Fot.16 - Stan przed leczeniem

Fot.17 - Stan przed leczeniem

Fot.18 - Stan przed leczeniem


[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]21.VI.2012r. - Wizyta w Gospodarstwie Rolnym w Oleśnicy. Założona uprawa truskawek niestety nie rosła, sadzonki nie chciały się wystarczająco ukorzenić. Aby temu zaradzić, właściciel postanowił wypróbować Astvit i przy jego pomocy uratować truskawki. Udzieliliśmy wszelkich instrukcji i porad na miejscu. Oczekujemy na wiadomości i serdecznie pozdrawiamy.

Fot.1 - Truskawki - stan przed zastosowaniem ASTVITu

Fot.2 - Truskawki - stan przed zastosowaniem ASTVITu


[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]15.VI.2012r. - Otrzymaliśmy podziękowania za ASTVIT, dzięki któremu klientka z Ostrowa Wlkp. uratowała swojego storczyka.

"Witam serdecznie.
Dziękuję za tak wspaniały produkt, dzięki któremu uratowałam swojego storczyka. Przesyłam fotografie 'pacjenta', niestety nie posiadam zdjęcia w jakim stanie był pierwotnie, gdyż wtedy nie było takiej potrzeby, a storczyk miał zakończyć swój żywot w śmietniku. Jednak dostał ostatnią szansę po tym, jak polecono mi Astvit i efekty, które później nastąpiły w mojej roślince sprawiły chęć udokumentowania jego przemiany aparatem. Uprzednio storczyk stracił wszystkie kwiaty a następnie łodygę kwiatową, miał tylko 2 marne liście i żadnych odrostów. Ten stan trwał grubo ponad rok, mimo nadzieji, żadnej poprawy nie było. Po tym czasie przyszła pora na ratunek ostateczny, i stosując Astvit według instrukcji wyczytanych na Państwa stronie internetowej kwiat po ok. 2-3 miesiącach od stosowania zaczął odżywać. Proces ten trwał oczywiście kilka miesięcy, jednak z miesiąca na miesiąc był coraz bardziej widoczny. Najpierw poprawiła się kondycja liści, stały się pełniejsze, grubsze i zieleńsze, a następnie zaczęły wychodzić kolejne młode liście, aktualnie jest ich 6. Pod koniec zeszłego roku zaczęły się pojawiać odrosty a na początku bieżącego wyrosła pierwsza łodyga kwiatowa, która chociaż była jeszcze krótka dała pierwsze 3-4 pączki kwiatowe. Po przekwitnięciu storczyk po pewnym czasie zakwitł ponownie, i na dłuższej łodydze było już 5-6 sztuk kwiatów, ku mojemu zdziwieniu większych niż kiedykolwiek wcześniej posiadał w przeszłości. Kwiat zaczyna wyglądać coraz barziej okazale. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że to dopiero początki przemiany i odzyskiwania kondycji, ale z niecierpliwością oczekuję momentu, w którym mój storczyk rozrośnie się tak bujnie, jak storczyki innych Waszych klientów, które widziałam na zdjęciach w galerii na Państwa stronie internetowej!

Fot.1 - Pierwsze pędy i nowe liście

Fot.2 - Pierwsze pąki kwiatowe

Fot.3 - Pierwszy kwiat w pełni rozwinięty

Fot.4 - Pierwsze zakwitnięcie

Fot.5 - Drugie zakwitnięcie

Fot.6 - Widoczna poprawa

Pozdrawiam i dziękuję,
Zadowolona klientka z Ostrowa Wlkp."

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]01.VI.2012r. - Wizyta we Wsi Białobłoty koło Gizałek na plantacji Bórówki Amerykańskiej. Na zdjęciach nowo posadzone krzewy Borówki Amerykańskiej przy użyciu ASTVITu oraz dalszej pielęgnacji z jego udziałem. Producent R. Ast pomógł wdrożyć ASTVIT w ta uprawę, oraz udzielił wszelkich porad i instrukcji pielęgnacjnych dla prawidłowego nawożenia i zachowania ochrony biologicznej.

Fot.1 - Producent R. Ast z wizytą

Fot.2 - Nowo posadzona plantacja Borówki Am.

Fot.3 - Uprawa Borówki Am. pielęgnowana ASTVITem

Fot.4 - Uprawa Borówki Am. pielęgnowana ASTVITem

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]24.V.2012r. - Wizyta w Gospodarstwie Agroturystycznym w Mścicach koło Koszalina (woj. zachodnio-pomorskie). Bardzo mili właściciele uprawiają pomidory ASTVITem, których pierwsze efekty dane nam było zobaczyć i sfotografować. Miejsce serdecznie polecamy!

Fot.1 - Producent R. Ast z wizytą

Fot.2 - Bardzo mili właściciele, zawsze uśmiechnięci

Fot.3 - Oprysk dolistny ASTVITem koncentratem płynnym

Fot.4 - Pierwsze kwiaty pomidorów

Fot.5 - Całe i zdrowe liście...

Fot.6 - ...bez żadnych chorób czy uszkodzeń

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]23.V.2012r. - Wizyta w Ekologicznym Gospodarstwie Rolnym w Lubiatowie (woj. lubuskie) u Państwa Romana i Marii Mazur, na 0,5ha ekologicznej uprawie Borówki Amerykańskiej, pielęgnowanej tylko ASTVITem pod kontrolą PCBC z Piły, gleba zakwaszana tylko trocinami. Niezmiernie miło było nam zobaczyć efekt pracy właścicieli oraz działania naszego nawozu. Za możliwość tą serdecznie dziękujemy! Ponadto otrzymaliśmy również rewelacyjną opinię od Państwa Mazur, którą poniżej zamieszczamy.

"Witam
Od 7 lat prowadzimy z mężem gospodarstwo ekologiczne. Na początku szukaliśmy różnych środków do produkcji. Robiliśmy wyciągi i gnojówki roślinne z pokrzywy, skrzypu, wrotycza. Od 3 lat stosujemy nawóz naturalny ASTVIT. Z nawozu sypkiego produkujemy sami koncentrat płynny, który po rozcieńczeniu stosujemy we wszystkich uprawach. Mam na myśli zboża, ziemniaki, a także borówkę amerykańską, której plony nie ustępują uprawom konwencjonalnym. Dokarmiamy borówkę dolistnie (1-1,5l na 10l wody), a także dokorzennie w nawadnianiu kroplującym (raz na 7-10 dni).
W uprawie ziemniaków ASTVIT również sprawdza się wspaniale, zwłaszcza że jest skuteczny w walce ze stonką ziemniaczaną. Wystarczy w okresie zagrożenia zwiększyć częstość i stężenie oprysków (w ciągu 2 dni 3-4 razy 5-krotne stężenie). W razie wątpliwości zawsze można skontaktować się z producentem Panem Richardem Ast, który bardzo chętnie i fachowo udzieli wskazówek. Serdecznie polecam, ze strony Firmy zawsze spotykamy się z miłą i szybką obsługą.
Pozdrawiam
Maria Mazur
woj. lubuskie"

Fot.1 - Producent R. Ast z wizytą

Fot.2 - Pierwsze owoce Borówki Ameryk.

Fot.3 - Dobrze ukorzenione krzewy

Fot.4 - Piękne, zdrowe gałązki i liście

Fot.5 - Uprawa Borówki Amerykańskiej

Fot.6 - Uprawa Borówki Amerykańskiej

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]16.V.2012r. - Pani Bożena M. z Ostrowa Wielkopolskiego napisała do nas przemiły email, z załączonym mnóstwem zdjęć ze swojego ogrodu, jak i swojego okazałego, pięknego, domowego storczyka - wszystko oczywiście pielęgnowane Astvitem. Dziękujemy gorąco za pochlebną opinię i uznanie oraz za polecanie nas innym. Pozdrawiamy!

"Witam Firmę ASTVIT, jako bardzo zadowolona z Waszych produktów, z którymi mam przyjemność mieć styczność i używać ich od 6 lat w moim ogrodzie działkowym na terenie ROD "Przyroda" Ostrów Wlkp. Używam nawozów nie tylko w ogrodzie, gdzie wszystko pięknie rośnie, kwiaty jak i warzywa, ale i w domu do storczyka. Efekt przeszedł najśmielsze moje oczekiwania - załączam zdjęcia, którymi chcę się z Wami podzielić. Piszę i wstawiam zdjęcia ogrodu, i to co pięknie w nim rośnie dzięki waszym naturalnym nawozom, na blogu Kocham Wieś i podobają się innym tak jak mnie.

Dziękuje raz jeszcze za naturalne produkty, które mogę stosować bez obaw.
Z poszanowaniem Bożena M."

Fot.1 - Storczyk
2011

Fot.2 - Serce truskawkowe
2011

Fot.3 - Plon marchwii
2011

Fot.4 - Okaz buraka 1,2kg!
wrzesień 2011Fot.5 - Ogród
maj 2012

Fot.6 - Pomidory
2010

Fot.7 - Ogród
2009

Fot.8 - Nowe nasadzenia
wrzesień 2009Fot.9 - Ogród
2010

Fot.10 - Piękny cały
łubin, 2011

Fot.11 - Begonie
i maciejka 2010

Fot.12 - Róża różowa
na skarpie 2010Fot.13 - Wiosna na
grządce 2011

Fot.14 - Zioła
2011

Fot.15 - Białe
okrywowe 2011

Fot.16 - Ogród
2012Fot.17 - Pomar.
dalie 2010

Fot.18 - Tulipany
2012

Fot.19 - Motyl na
mieczyku 2010

Fot.20 - Pnąca róża
żółta 2010Fot.21 - Lilia fiolet
trąbkowa 2010

Fot.22 - Lilie żółte
2011

Fot.23 - Lilia pomarańcz
2011

Fot.24 - Lilie
2011Fot.25 - Tulipany
i narcyzy 2011

Fot.26 - Krokusy
żółte 2011

Fot.27 - Ogród
2012

Fot.28 - Żonkil
2011Fot.29 - Goździki
2011

Fot.30 - Róża
2011

Fot.31 - Kwiaty
młodości 2011

Fot.32 - Białe
krokusy 2011Fot.36 - Ogród
maj 2012

Fot.37 - Ogród
maj 2012

Fot.38 - Ogród
kwiecień 2012Fot.39 - Ogród
kwiecień 2012

Fot.40 - Lilie
białe 2011

Fot.41 - Margaretki
2010

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]10.V.2012r. - Pani Renia przysłała nam bardzo miłą i pozytywną opinię na temat zastosowania ASTVITu do swoich Borówek Amerykańskich, dziękujemy.

"Witam
W zeszłym roku na wiosnę kupiłam preparat ASTVIT, podsypałam nim borówki amerykańskie i regularnie opryskiwałam, co 2-3 tygodnie astvitem płynnym. Pierwszy raz po czteroletnim uprawianiu borówki miałam takie obfite zbiory. Polecam ten preparat - jest fantastyczny przede wszystkim dlatego, że jest to preparat naturalny i bardzo skuteczny.
Pozdrawiam
Renia ze Szczecina"

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]08.V.2012r. - Wizyta u Producenta pomidorów i ogórków - koło Opatówka. Młode jak i podrośnięte sadzonki obu warzyw z pierwszymi kwiatami.

Fot.1 - Uprawa ogórków

Fot.2 - Uprawa ogórków

Fot.3 - Uprawa pomidorów

Fot.4 - Pomidory - pierwsze kwiaty

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]24.IV.2012r. - Wizyta u producenta truskawek w woj. lubuskim, koło Zielonej Góry. Truskawki oczywiście uprawiane ASTVITem.

Fot.1 - Producent R. Ast z wizytą

Fot.2 - Uprawa Truskawek ASTVITem

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]27.II.2012r. - Pan Marek K. podzielił się z nami swoim doświadczeniem w zastosowaniu naszego Nawozu Naturalnego ASTVIT koncentratu płynnego w akwarystyce do nawożenia wodnej roślinności - poniżej jego porady oraz uzyskane efekty.

"Nawóz płynny ASTVIT stosuję już od miesiąca. Są to dawki w ilościach 4 ml na 100 l pojemności akwarium co 1-2 dni. Dawkowanie to sprawdza się przy mocnym oświetleniu, odpowiedniej wydajnej filtracji podawania CO2 oraz bogatej roślinności. Oczywiście każdy akwarysta może indywidualnie dopasowywać dawki nawożenia, w zależności od warunków. Z mojego doświadczenia wynika jednak, iż ASTVIT podawany w takich ilościach nie powoduje w zbiorniku wzrostu niepożądanych glonów.

Prace jakie wykonuję to cotygodniowa podmiana wody w ilości 1/3 zbiornika, przycinka roślin i oczywiście czyszczenie szyb z nalotu. Co do parametrów to mogę podać jedynie PH-6.5-7.0 TWw-7, którą mierzyłem z ciekawości. Opieram się głównie na obserwacjach wzrostu roślin i ich kondycji bo to najlepszy wykładnik.

W mojej kilkuletniej przygodzie z akwarystyką używałem już różnych nawozów, tańszych i tych z najwyższych półek. Na chwile obecną zamierzam nadal stosować Astvit ponieważ koszt nawożenia jest minimalny a efekty bardzo zadawalające.

Fot.1 - Zbiornik, w którym zastosowano ASTVIT płynny

Fot.2 - Roślinność wodna z przyrostami

Fot.3 - "4 ml na 100 l pojemności akwarium co 1-2 dni"

Fot.4 - Rozrost korzeni

pozdrawiam
Marek, akwarysta z Zagłębia"

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]11.X.2011r. - Pani Janina P. niezwykle miła i sympatyczna klientka z Wrocławia przesłała nam swoje dorodne okazy pielęgnowane naszym Ekologicznym Nawozem Naturalnym ASTVIT:

"Szanowni Państwo,
tym mailem pragnę wyrazić moje zadowolenie, wręcz podziw dla produktu jakim jest nawóz Astvit, który Firma sprzedaje, jak również dla samej Firmy, która go dystrybuuje. Korzystałam z usług wielu internetowych sprzedawców, ale z tak wysoką kulturą sprzedaży, kontaktu, dbałości o klienta oraz szybkości dostawy spotkałam się po raz pierwszy. Słowem, Astvit jako nawóz oraz Firma Astvit, która prowadzi dystrybucję są na równie wysokim poziomie!

Dołączam 2 zdjęcia moich kwiatków, które tak wyglądają dzięki Waszemu produktowi. A zaczęłam go stosować od niedawna.

Fot.1 - Piękne rośliny Pani Janiny

Fot.2 - Domowa oaza

Życzę sukcesów.
z poważaniem,
Janina P."

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]07.X.2011r. - Pan Roman P. z okolic Torunia z doskonałym rezultatem wypróbował nasz nawóz ASTVIT po tym, jak Jego pomidory zaatakowała zaraza ziemniaka:

"Mieszkam poza miastem w domu z ogrodem. Wiosną w ogrodzie z myślą aby dla wszystkich starczyło posadziłem 70 szt. sadzonek różnych gatunków pomidorów. Niektóre nasionka były bardzo cenne. Starannie przygotowałem ziemię nawożąc ją kompostem wzbogaconym efektywnymi mikroorganizmami EM. Oczekiwania wszystkich były duże. Zapowiadały się bardzo udane plony. Jednak podlewanie, pielenie, palikowanie, obrywanie pasierbów poszło na marne. Wystarczyły dwa dni aby kwitnące krzaki pomidorów z zielonymi owocami trzeba było wyciąć.

To była zaraza ziemniaka. W ten sposób marzenia o obfitych zbiorach zostały pogrzebane. Nie byłem jednak jak się okazało samotny w tej klęsce. Podobny los spotkał również i innych okolicznych sąsiadów.

Tylko w szklarence pozostały zdrowe kwitnące krzaki pomidorów z dojrzewającymi już owocami. Po kilku dniach zauważyłem niestety znane objawy, grzyb ponownie zaatakował. Tego było już za wiele. Obrywałem zaatakowane liście a potem nawet i pędy. Po pomoc w walce z zarazą udałem się do kilku okolicznych hurtowni i sklepów ogrodniczych. Wszędzie dostępne były tylko preparaty chemiczne. W jednej z hurtowni spotkałem ASTVIT w płynie. To było chyba to, czego szukałem. Kupiłem więc kilka buteleczek z myślą, że trzeba spróbować i sprawdzić jak to działa w praktyce. Zaczęły się zgodnie z przepisem opryski rano i wieczorem stężonym trzykrotnie roztworem. Po kilku dniach zaraza przestała się rozwijać. Na pędach pozostały tylko jej ślady, które jednak nie powiększały się.

Fot.1 - Ślady po zarazie i nowe,
zdrowe pędy

Fot.2 - Odratowane
pomidory

Fot.3 - Po opryskach odcięto porażoną
część rośliny na której potem wyrosły
pędy boczne, a po krótkim czasie przy
słonecznej pogodzie pojawiły się
kwiaty i owoce.

Wyrosły nowe liście i pędy, które systematycznie opryskuję nie zapominając o podlewaniu odstałą wodą. Zaraza ziemniaka ustąpiła. Ale na całkowite zwycięstwo poczekam do zbiorów.
Roman P."


15.X.2011r. - AKTUALIZACJA:

Dnia 15 października 2011r. odwiedziliśmy Pana Romana aby sprawdzić jak radzi sobie z dalszą uprawą przy zastosowaniu naszego Ekologicznego Nawozu Naturalnego Astvit, a także zobaczyć efekty, które wcześniej zostały opisane. Pomimo amatorskiej uprawy ujrzeliśmy piękne papryki i różne odmiany pomidorów, które mimo wcześniejszej zarazy zaczęły dawać owoce i wciąż kwitną! Zaznaczyć należy iż mamy połowę października a szklarnia jest nieocieplana.

Bardzo spodobał się nam rewelacyjny sposób kompostowania za pomocą siatki ogrodzeniowej (fot.16 i fot.17). Pan Roman wykorzystuje wszystkie odpady organiczne i kompostuje je tak, jak widać na zdjęciach poniżej, a następnie wprowadza do podłoża, po czym zaszczepia życie biologiczne sypkim Astvit'em z mikroorganizmami. Do tego opryski koncentratem płynnym Astvit zgodnie z ulotką i możemy podziwiać efekty oraz zbierać plony. Dodatkowo do zasilania kompostem wmieszana jest kiszonka z trawy, która do odstania umieszczana jest w szczelnie związanych workach tak, aby nie dochodziło do środka powietrze, w wyniku czego po czasie powstaje ziemista, organiczna maź (fot.18).

Wielką przyjemnością było dla nas wysłuchanie Pana Romana, który powiedział, cyt.: "Całe życie czekałem na taki produkt".
Dziękujemy!

Fot.4 - Pan Roman P. po lewej
i Pan R. Ast po prawej -
Producent Ekologicznego
Nawozu Naturalnego Astvit

Fot.5 - Dolna część łodygi
pomidora z widocznymi
śladami przebytej zarazy

Fot.6 - Górna część łodygi,
zdrowa z pomidorami
oraz nowymi pędamiFot.7 - Pomidory

Fot.8 - Wciąż kwitnące pędy

Fot.9 - Szklarnia nieocieplana -
zdjęcia z połowy październikaFot.10 - Pomidorki koktailowe

Fot.11 - Pomidor, odmiana włoska

Fot.12 - Piękna i okazała paprykaFot.13 - Papryka

Fot.14 - Papryka

Fot.15 - PaprykaFot.16 - Kompostowanie
w siatce ogrodzeniowej

Fot.17 - Kompostowanie
w siatce ogrodzeniowej

Fot.18 - Kiszenie trawy do kompostu

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]2011r. - Wizyta u Producenta Malin. Producent R. Ast wykonał badania podłoża oraz doradził w kwestii stosowania ASTVITu tak aby zużycie było efektywne i ekonomiczne. Piękne krzewy malin ze zdrowymi liśćmi i pierwszymi owocami.

Fot.1 - Producent R. Ast pobiera próbki gleby

Fot.2 - Krzewy malin z pierwszymi owocami

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]29.VII.2010r. - Pan Piotr L. przesłał nam drogą mailową miłe słowa odnośnie efektów zastosowania naszego Ekologicznego Nawozu Naturalnego ASTVIT do swoich chorych tuji:

"Chciałbym podziękować za poradę, podsypałem thuje w ziemię i z 50szt. nie udało się uratować może 5szt. a reszta rośnie w oczach. I jeszcze chciałbym się zapytać czy taką "operację" należy co jakiś czas powtarzać, ja to zrobiem powiedzmy, że na początku wiosny. Ale naprawdę jestem bardzo zadowolony z produktu.
Pozdrawiam
Piotr L."

Nadmieniamy, że zabieg, o którym wyżej mowa (czyli robimy kilka otworków w ziemi w różnych odstępach od pnia, do których wsypujemy po 1 łyżeczce nawozu sypkiego, zasypujemy ziemią i podlewamy wodą) wykonujemy profilaktycznie 3 razy ciągu w sezonu (wiosna-lato-jesień) dla zdrowej rośliny, a w przypadku chorej częstotliwość można zwiększyć do 5 razy w ciągu sezonu, dzięki czemu cały system korzeniowy zostanie zmikoryzowany - zabezpieczony przed chorobami grzybowymi. Nie wolno zapominać o regularnym podlewaniu wodą, której tuje potrzebują bardzo często. Szczegółowe informacje odnośnie zastosowania ASTVITu sypkiego i płynnego do tuji przez podsypywanie, podlewanie i oprysk znajdziecie Państwo w dziale PORADY: LINK.

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]ARCHIWUM naszych wizyt sprzed lat - Maliny Pani Celiny J. - Producentki ze Skierniewic. Sporej okazałości owoce - zdjęcia malin uprawianych ASTVITem.

Fot.1 - Owoce malin

Fot.2 - Maliny - zbiory

Fot.3 - Owoce malin

Fot.4 - Maliny

Fot.5 - ASTVITowe maliny w listopadzie. Przy sprzyjającej pogodzie...

Fot.6 - ...wciąż zapowiada się dalsze owocowanie

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]ARCHIWUM naszych wizyt sprzed lat - Kurkuma, uprawa towarowa pod szkłem. Zdrowe rośliny kurkumy o pełnych, zdrowych liściach.

Fot.1 - Młoda kurkuma

Fot.2 - Uprawa kurkumy

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]ARCHIWUM naszych wizyt sprzed lat - Rzodkiewka, uprawa towarowa. Pierwsze zbiory zebrane.

Fot.1 - Uprawa rzodkiewki

Fot.2 - Rzodkiewka - pierwsze zbiory

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]ARCHIWUM naszych wizyt sprzed lat - Anturium, uprawa towarowa pod szkłem. Przepiękne młode pędy kwiatowe, oraz zdrowe, błyszczące liście.

Fot.1 - Uprawa anturium

Fot.2 - Uprawa anturium

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]ARCHIWUM naszych wizyt sprzed lat - Róże, uprawa towarowa pod szkłem. Producent R. Ast wraz z prof. dr hab. Olgierdem Nowosielskim udzielają porad u Producenta róż, pielęgnowanych za pomocą ASTVITu.

Fot.1 - Prof. dr hab. Olgierd Nowosielski z wizytą

Fot.2 - Producent R. Ast z wizytą

Fot.3 - Uprawa róż pod szkłem

Fot.4 - Uprawa róż pod szkłem

Fot.5 - Uprawa róż pod szkłem

Fot.6 - Uprawa róż pod szkłem

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]Poniżej znajdują się wybrane komentarze jakie wystawili nam nasi Allegrowicze, którzy wypróbowali ASTVIT na

 • "Błyskawiczna dostawa, kontakt świetny. Produkt przetestowany już w poprzednim sezonie i działa rewelacyjnie. Polecam."

 • "Transakcja przebiegła pomyślnie. Polecam zarówno Astvit jak i sprzedającego."

 • "Bardzo dziękuje polecam sprzedawcę i zachęcam do zakupu super nawóz."

 • "Rewelacyjnie działający preparat. Komentarz wystawiam nieco później, po kolejnym zastosowaniu. Rośliny zdrowieją błyskawicznie a zdrowe są jeszcze zdrowsze :) Wysyłka błyskawiczna. Dziękuję bardzo i polecam."

 • "Zakup i dostawa jak zwykle z ASTVITu = bez zarzutu. Znam (od dwóch lat) efekty działania tego "specyfiku": wszystko rośnie pięknie i zdrowo. Nie trzeba stosować chemicznych odżywek ani oprysków."

 • "Zdecydowany pozytyw! szybka dostawa. Produkt skuteczny (stosuję od maja) i ogród zdecydowanie ma dobrą kondycję. Bogactwo zdrowej fauny jest nieocenionym bonusem przy stosowaniu tego preparatu. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam."

 • "Błyskawiczna dostawa, preparat znakomity. Od maja nie używam innego środka ochrony i nie mam w ogrodzie żadnych poważniejszych chorób i szkodników. Rośliny uwielbiają Astvit :) polecam."

 • "To kolejne moje zamówienie potwierdzające skuteczność środka. błyskawiczna dostawa. Polecam."

 • "Komentarz wystawiam po zastosowaniu preparatu i widocznych efektach. Jestem pod dużym wrażeniem skuteczności i pozytywnych reakcji roślin na Astvit. Zdrowe rośliny bez chemii. Pragnę polecić wszystkim ten produkt. Wspierajmy polskich producentów."

 • "Super nawóz. Kwiaty szaleją, Storczyki kwitną, aquaponika aż miło popatrzeć. Niesamowity towar. Gratuluję wyrobu!!!!"

 • "Wyjątkowo profesjonalne podejście-doskonały kontakt, przedmiot zgodny z opisem, błyskawiczna wysyłka. Polecam w 100% wszystkim, naprawdę warto !!!!!!!!!!!!!!"

 • "Sprzedawca zna sie na tym co sprzedaje, wspaniale doradzi, juz widać pierwsze efekty nawozu na moim bonsai, DZIEKUJE i polecam!!"

 • "Kolejny raz doskonała transakcja. Obsługa super-ekspres, miły gratis (dziękuję!), no i oczywiście- super nawóz!"

 • "Kolejny raz dziękuję za super szybką i profesjonalną obsługę! A nawóz - doskonała rzecz! POLECAM WSZYSTKIM!!!"

 • "Szybka wysyłka, bardzo dobry i sympatyczny kontakt, wszystko profesjonalnie zrealizowane. A przede wszystkim - doskonały nawóz! Moje rośliny są po nim dorodne, odporne i pięknie kwitną :) "

 • "Kiedyś, gdy będę już za stara by handlować na Allegro, zasiądę przy kominku i opowiem wnukom o aukcji z Tym Człowiekiem! To Lśniący Diament wśród Allegrowiczów. Pełen profesjonalizm pod kazdym względem. Dziękuje i pozdrawiam :)"

 • "Dziękuję i bardzo polecam allegrowicza. Pełen profesjonalizm. Szybka wysyłka, miły kontakt i fachowa porada. Nawóz działa cuda! Polecam."

 • "Nawóz super, bardzo dobry kontakt i ekspresowa wysy��ka, 100% POLECAM"

 • "Allegrowicz polecenia wart i to wcale nie jest żart! Świetny kontrahent - to się czuje bo szybko transakcje finalizuje! U niego kupujcie, jemu sprzedawajcie niczego się nie obawiajcie!"

 • "Rewelacja! Błyskawicznie szybka wysyłka! Allegrowicz pełen zaufania! Super produkt! Szczerze POLECAM wszystkim zakupy u tego allegrowicza :) !!! MEGA POZYTYW !!!"

 • "NAWÓZ JEST REWELACYJNY.ZAKUP UDANY-GORĄCO POLECAM SPRZEDAJĄCEGO!"

 • "Jak zwykle pozytyw. Polecam nawóz nie tylko w przydomowych ogródkach."

 • "Polecam, szybka dostawa, jakość produktu rewelacja, kwiaty jakby dwa razy zwiększały swoją objętość, a budziły się te, które spisałam już na straty."

 • "To już drugi raz. Nawóz naprawdę działa, efekty prawie że natychmiastowe - przy nawożeniu dolistnym. Polecam i nawóz i sprzedającego."

 • "Wszystko zgodne z opisem w aukcji, POLECAM. Nawóz stosuję już drugi rok i naprawdę działa."

 • "Z przyjemnością wracam po ten produkt. POLECAM zarówno sam nawóz jak i sprzedawcę !!! POZDRAWIAM"

 • "MEGA szybka wysyłka ! Nawóz Naprawdę Dobry i tani. Pozdrawiam."

 • "Bardzo solidny Sprzedawca. Oferowany nawóz rewelacyjny, zgodny z opisem. Rośliny rosną niesamowicie szybko, a owoce dochodzą do bardzo wielkich rozmiarów. Sam spraktykowałem stosując ok. 2 lata ten nawóz. Polecam !!!"

 • "Bardzo solidny i rzetelny Sprzedawca. Rewelacyjny nawóz naturalny, używam go od roku. Rośliny świetnie rosną. Polecam !!!"

 • "Zamówienie zrealizowano wyjątkowo szybko, polecam. Nawóz to rewelacja dla storczyków."

 • "Nawóz rewelacyjny. Gorąco polecam."

 • "Bardzo dobry kontakt, wspaniały towar i skuteczny, zgodny z danymi aukcyjnymi, szybka przesyłka. Wszystko OK. Polecam."

 • "Bardzo szybka przesyłka. Na własne oczy widziałem jakie ten nawóz działa cuda z roślinami - polecam wszystkim. Rewelacja!"

 • "Jest to juz drugie zakupione przeze mnie opak. nawozu. Po miesiącu stosowania stwierdziłam, iż jest to ELIKSIR dla roślin. Moja figa dostała ogromnych liści, zakwitły 2 cytryny i mandarynka. Serdecznie polecam uczciwość sprzedawcy tego wspaniałego nawozu."

 • "Super nawóz, super ludzie. Używam ASTVITu od około dwóch miesięcy i to jest niesamowity efekt. POLECAM wszystkim w 100%"


[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]

- OPINIA - Grażyna Nawrocka Sieradz [10.10.2022] - Ogród i oczko wodne

Chciałbym serdecznie podziękować Właścicielowi firmy za wspaniały produkt jakim jest astvit.Ja od bardzo wielu lat stosuję w swoim ogrodzie ten preparat do utrzymania mojego ogrodu w odpowiedniej kulturze. Jest to produkt całkowicie ekologiczny.Stosuję go również do mojego oczka wolnego w którym jest życie bioloczne.Mam wiele gatunków ryb ozdobnych jak rownież roślin ktore czuję się świetnie. Preparat Astvit stosuję od bardzo wielu lat i dzięki temu nie muszę wymieniać wody w oczku. Moje oczko wodne jest duże pojemność około 20 000 tys.litrów. Woda jest czysta. Wszystko to zawdzięczam Państwa firmie .Z przyjemnością wspominam dzień w którym trafiłam na którymś forum na Państwa firmę. W moim ogrodzie stosuję tylko ekologię. Dzięki temu rośliny moje są piękne zdjęcia zamieszczam na f.b.Takie firmy jak ta zasługują na ogromne wyróżnienie ponieważ produkuje coś co nas nie truje. Ale tak nie jest ciągle borykają się z chmurą niekompetentnych osób które przychodzą na tzw.kontrole wymagają dodatkowych certyfikatow zezwoleń i różnych niepotrzebnych rzeczy żeby wyłudzać dodatkowe koszty a jak wiadomo o wypracowanie każdej złotówki w tego typie produkcji jest bardzo trudno. Przy okazji chciałabym się zwrócić do organów Państwa o złagodzenie przepisów w dziedzinie ekologi.Statystyki grzmią na alarm rośnie statystyka zachorowań na nowotwory.Ludzie obudźcie się zanim będzie za póżno. Jeszcze raz chciałam podziękować firmie za wspaniały produkt Właścicielowi firmy to prawdziwy pasjonat niezwykle kompetentny człowiek wspaniale wykształcony w swojej branży a przede wszystkim praktyk chętnie służący dobrą radå każdemu klientowi.Dobrze że jesteście. Pozdrawiam serdecznie wraz z moim pięknym ogrodem.Grażyna Nawrocka Sieradz.Zezwalalam na użycie mojego postu szerokiemu gronu Waszych i przyszłych klientom.

30.09.2015r. - Pani Magdalena N z miejscowości Orły.

Witam,
minął rok jak używam Państwa nawozu Astvit i jestem zadowolona z jego efektów i zamierzam dalej kontynuować robienie koncentratu. Potrzebuję w sumie 150 kg sypkiego nawozu, ale muszę to rozłożyć na trzy miesiące, więc co miesiąc będę kupowała po 50kg. Pozdrawiam
Magalena N"

[~ POWRÓT DO SPISU OPINII ~]